Proč GRS

Dipl. Ing. Milan Bábovka

Leader a zakladatel firmy, konstruktér autor a spoluautor několika světových patentů a průmyslových vzorů, instruktor, zalétavací pilot, inspektor techniky a provozu, postupně ve všech kategoriích, kam firma vyrábí, dodává padáky a záchranné balistické systémy. Spoluzakladatel LAAČR v roce 1990 a dlouhodobý člen ústřední technické komise pro dohled sériově vyráběných letadel, majitel školy létání na rogalech a paraglidingu s vydanýmí 750 pilotními průkazy. Některá oprávnění již nejsou z časových důvodů obnovená, ale jako pilot-intenzívně létá. Log Book 2.700 H

Ivo Boscarol_pipistrel
Milan Bábovka a Ivo Boscarol - leader Pipistrel

paul-johnston_cirrus
Milan Bábovka a Paul Johnston
Třetí návštěva šéfkonstruktéra Cirrusu v naší firmě


Transparentnost

Otevři u produktů excelentní videa testů padáků při simulaci v pádových I maximálních rychlostech!

Na rozdíl od ostatních výrobců záchranných prostředků je Galaxy GRS s.r.o. jediná firma, která na svých vebových stránkách tyto zkoušky presentuje v podobě videozáznamů z testů. Ty přesvědčivě demostrují výjimečné schopnosti těchto padáků od ostatních a při shlédnutí testů otevření padáků při minimálních/pádových rychlostech letounů/ objevíte rozdíly, které činní z GRS lepší systém. Světová statistika říká že k 80 % nehodám dochází v malých výškách a při pádových rychlostech. Seznámení s naší vyvinutou a současně používanou metodikou testů naleznete zde.


Firma GALAXY GRS

je historicky první a největší evropský výrobce balistických záchranných systémů zaměřených na kategorie Ultralight, LSA, bezpilotní letadla a Experimental, pro rychlosti až do 400 km/h.V minulém roce rozšířila svůj program na základě podání několika světových patentů pro záchranné systémy pro multicoptery, drony gyra a vrtulníky do 750 Kg. Firma exportuje 90% svých výrobků do všech kontinentů v různých modifikacích   a způsobech užití. Díky své dlouhé 30leté tradici, od r.1984, je systém GRS stále inovován a vylepšován. Světová statistika říká že k 80 % nehodám dochází v malých výškách a při pádových rychlostech.


Padáky

Padáky řady 3, jsou opatřeny středovou šňůrou pro rychlé otevření a pružným pólovým otvorem a řada 4 a 5 navíc sliderem pro zmenšení dynamického rázu. Firma Galaxy GRS s.r.o.vynaložila velké úsilí a finanční prostředky ve vývoji a testování a její nejnovější padáky řady 6 jsou kromě slideru a flexibilního pólového otvoru vybaveny řadami slotů, které účinně snižují dynamický ráz při otevření padáku ve vysokých rychlostech a výrazně snižují klesání padáku při sestupu a dopadu na zem.

V porovnání s klasickým kulatým padákem je pokles opadání padáku s touto novou technologií nižší až 15%. Pro velké padáky o ploše až 360 m2 a pro hmotnost 2000 Kg je rozdíl v klesání nižší téměř o 1m/sec. 


Patenty

GRS je nový konstrukční model u kterého padák není postupně vytahován ze schránky pomocí dlouhého klasického rukávu, ohýbán proudem vzduchu s možností že se zaplete do částí letounu,nebo jeho trosek během jeho vytažení. Vrchlík GRS je vytažen z letounu v Soft balíčku, nebo v krátkém textilním obalu do vzdálenosti 15-18m od letounu dle velikosti GRS. V tomto bodě se napne celý závěsný systém od vrchlíku až k letounu, zámek kontejneru se uvolní a vrchlík se může okamžitě naplnit, což značně zmenšuje nebezpečí,že by úlomky poškodily vrchlík. Celý návrh systému GRS je účelově konstruován pro co možná nejrychlejší otevření, což zvyšuje možnou záchranu letounu a posádky z nejmenší možné výšky. Je patentován patentem Uřadu pantentového vlastnictví číslo 285 318 a patentové přihlášky1589-94. Odpálení systému se děje mechanicky ručním zatažením aktivační páky silou cca. 9-12 kg. Odpalovací zážehový mechanismus je zdvojen. Raketový motor používá pevné palivo. Vývojová řada 6/2012 je chráněná, kromě evropského, I americkým patentem - Patent No.: US,997,535 B2 z 16.8.2011. Veškeré certifikace


Spolupráce

Pipistrel - Slovinsko, největší evropský výrobce sportovních letadel.
Delta Aqutaine Difusion Base ULM St.Exupery - Francie
VÚT Brno, Letecký ústav - Česká republika
ČVÚT Praha,katedra letadel - Česká republika
Letecký výzkumný ústav Praha - Česká republika
Aviation Design – spolupartner Dassault Mirage - Francie
Tecnam - Itálie
Speed Com - Itálie
FlyTeam a Airo Aviation - Německo
Sportair–Arkansas - USA
Flaing Sport Shop - Los Angeles California - USA
TAI - turecká firma na výrobu F-16, Bell a UAV
Tomark - Slovensko
TL-Ultralight - Česká republika
Jihlavan airplanes - Česká republika
Air Lony - Česká republika
Distar - Česká republika
Direct Fly - Česká republika
NightFly - Česká republika
Inpaer - Brazílie
Swiss Excellence Airplanes (SEA) S.A. - Švýcarsko
UAVONIC - Česká republika

A dalších 53 firemcelého světa a všech kontinetů

banner

 • GALAXY HOLDING s.r.o.
  Třída 1. máje 24a
  460 07 Liberec 3
  Czech Republic
  EU flag

 • Monday - Friday: 8:00-15:00
  IČ: 227 74 025
  DIČ: CZ22774025
  tel./fax: ++420 48 510 44 92
  mobil: ++420 775 16 31 61

 • email: info@galaxysky.cz


 • Instruction for fireman and rescuers

  Privacy policy - GDPR