Primoco testoval balistický záchranný systém Galaxy

Download video

ČESKÝ VÝROBCE BEZPILOTNÍCH LETOUNŮ PRIMOCO UAV ÚSPĚŠNĚ TESTOVAL BALISTICKÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM GALAXY

Česká společnost PRIMOCO UAV SE, která vyvíjí a vyrábí civilní a vojenský bezpilotní letoun One 150 úspěšně otestovala balistický záchranný systém GALAXY na továrním letišti v Písku – Krašovicích.

Na továrním letišti v Písku – Krašovicích dne 1. června 2021 společnost úspěšně otestovala balistický záchranný systém GALAXY na bezpilotním letounu Primoco UAV One 150. Ve výšce 100 metrů nad zemí, při cestovní rychlosti 120 km/h a hmotnosti 150 kg letoun dosedl po několika desítkách sekund bezpečně na zem. Balistický záchranný systém je určený pro kritické fáze letu s cílem ochránit užitné zatížení letounu. Balistický záchranný systém byl vyvinutý ve spolupráci s českou společností Galaxy Holding, která patří k nejlepším firmám ve svém oboru. Společnost tím naplňuje další ze svých cílů pro zvýšení bezpečnosti provozu tak, aby její bezpilotní letouny mohly být provozovány ve společném vzdušném prostoru s pilotovanými letouny se shodnou úrovní bezpečnosti.

Generální ředitel Ladislav Semetkovský k tomu dodává: „Integrace záchranného padákového systému je jedním ze způsobů, jak v rámci nových evropských pravidel pro provoz bezpilotních systémů umožnit provoz nad oblastmi se zvýšeným rizikem, kam patří například obydlené oblasti. Jsme prvním evropským výrobcem letounu v kategorii Specific dle evropských nařízení, který podobný prostředek integroval. Cílem instalace padáku je primárně snížit dopadovou energii letounu v případě mimořádných událostí za letu, ale má také hodnotu pro zákazníky s letouny vybavenými vysoce sofistikovanými senzory, neboť v případě mimořádné události toto cenné vybavení chrání před poškozením. Díky tomu, že jsme se mohli opřít o dlouholeté zkušenosti společnosti Galaxy Holding z pilotovaného prostředí, dopadly zkoušky přesně dle očekávání. V letošním roce záchranný systém stane volitelnou součástí výbavy našich letounů.“

Česká společnost PRIMOCO UAV SE vyrábí civilní a vojenské bezpilotní letouny One 150, jež sama vyvinula. Jde o stroje schopné létat zcela nezávisle podle naprogramovaných letových plánů, včetně plně automatického vzletu a přistání. Mezi klíčové vlastnosti letadla patří jeho mimořádná výdrž, díky které může ve vzduchu při cestovní rychlosti 100-150 km/h strávit bez přestávky více než 15 hodin, což představuje dolet až 2000 km. Maximální vzletová hmotnost 150 kg a užitečné zatížení 30 kg umožňují letouny One 150 využívat pro nejrůznější druhy nasazení v rámci civilních i vojenských operací. Letouny společnosti jsou v současnosti využívány na třech kontinentech například pro kontroly produktovodů a distribučních sítí v energetice, zajišťování pohraniční a pobřežní bezpečnosti, monitorování požárů či při pátracích a záchranných akciích. PRIMOCO UAV SE je veřejně obchodovatelná společnost trhu pražské burzy START.

Zdroj: Primoco UAV
 • GALAXY HOLDING s.r.o.
  Třída 1. máje 24a
  460 07 Liberec 3
  Czech Republic
  EU flag

 • Monday - Friday: 8:00-15:00
  IČ: 227 74 025
  DIČ: CZ22774025
  tel./fax: ++420 48 510 44 92
  mobil: ++420 775 16 31 61

 • email: info@galaxysky.cz


 • Instruction for fireman and rescuers

  Privacy policy - GDPR